Telefony i akcesoria

Telefon z klapką dla seniora – ranking

4 Mins read

Osoby w podeszłym wieku często miewają problemy z opanowaniem obsługi smartfonów. Dlatego właśnie, w odpowiedzi na ich potrzeby, na rynku oferowane są specjalne telefony dla seniorów, odpowiednio dopasowane do ograniczeń ich użytkowników. Sprawdź, jakie cechy powinien posiadać dobry telefon dla seniora oraz poznaj najlepsze telefony dla seniorów dostępne w ofercie popularnych producentów. 

Jaki telefon dla seniora będzie najlepszy?

Telefon dla seniora powinien być pod każdym kątem dostoswany do potrzeb osoby starszej. Warto zwrócić uwagę na to, by aparat tego typu, posiadał: 

 • czytelny, jasny wyświetlacz z dużymi literami; 
 • równie wyraźną klawiaturę z klawiszami odpowiedniej wielkości, najlepiej podświetlanymi; 
 • dobrze umiejscowiony, mocny głośnik (szczególnie, jeśli telefon będzie używany przez osobę niedosłyszącą); 
 • intuicyjny interfejs, który pozwoli na swobodne korzystanie z telefonu bez pomocy osób trzecich; 
 • minimum niezbędnych, praktycznych funkcji, które będą łatwe w obsłudze. 

Spośród setek modeli przeznaczonych dla osób starszych, trudno wytypować najlepszy telefon dla seniora. Ranking przez nas przygotowany powinien ułatwić jego wybór. 

Najlepszy telefon dla seniora – ranking urządzeń z klapką

W niniejszym rankingu najlepszych telefonów dla seniora uwzględniono tylko aparaty, które posiadają praktyczną, lubianą przez osoby starsze klapkę. Klapka taka ma jedną, stosunkowo sporą zaletę. Po jej zamknięciu, telefon automatycznie kończy bieżące połączenie, dzięki czemu senior nie musi pamiętać o konieczności naciśnięcia odpowiedniego klawisza po zakończeniu rozmowy. Oto najciekawsze propozycje tego typu na rynku.

Nokia 2720 Flip

5. Nokia 2720 Flip

Na piątym miejscu znalazł się telefon, który powinien odpowiadać nieco bardziej zaprzyjaźnionym z technologią seniorom. Nokia 2720 Flip, bo o tym modelu właśnie mowa, posiada łączność 4G oraz wbudowane aplikacje takie jak Mapy, Facebook, czy WhatsApp, dzięki czemu potrafi nieco więcej niż pozostałe z wymienionych w rankingu telefonów dla seniorów urządzenia. Dzięki przyciskowi asystenta Google, telefon można wygodnie obsługiwać głosowo.

Podobnie jak pozostałe telefony wymienione w rankingu, posiada bardzo czytelną, wyposażoną w duże przyciski klawiaturę oraz klawisz SOS do połączeń awaryjnychTelefon wyróżnia także podwójny kolorowy wyświetlacz oraz pojemna bateria, która zgodnie z obietnicami producenta powinna wytrzymać prawie miesiąc czuwania. Nokia 2720 Flip jest jednak nieco droższa od wcześniejszych propozycji z rankingu – za ten telefon dla seniora trzeba zapłacić ponad 450 zł.

 

BT LTC MOB30

4. BT LTC MOB30

Odrobinę słabszym, ale wciąż dobrym telefonem z klapką dla seniora, jest BT LTC MOB 30. Klapka w tym niewielkim i lekkim urządzeniu, została wyposażona w praktyczny otwór, który pozwala na podgląd stanu zegara na wyświetlaczu, czy też sprawdzenie połączenia przychodzącego i powiadomień. Jak każdy telefon komórkowy dla seniora, MOB 30 posiada także wyraźną, wygodną w obsłudze klawiaturę alfanumeryczną ze sporymi przyciskami oraz praktyczny przycisk SOS.

Telefon ma także 32MB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć przy pomocy kart. Ponadto, podobnie jak poprzednie modele, został wyposażony w prosty aparat fotograficzny i moduł Bluetooth. Urządzenie oferowane jest w bardzo atrakcyjnej w stosunku do jakości cenie i można je kupić za mniej niż 100 zł, co z pewnością stanowi dobry argument za jego wyborem.

 

My Phone Rumba 2

3. My Phone Rumba 2

To dobry telefon z klapką dla seniora, który oferuje świetny stosunek jakości do ceny. Urządzenie My Phone Rumba 2 wyposażone zostało w dwa kolorowe wyświetlacze – mniejszy zewnętrzny i większy wewnętrzny; wygodną, kontrastującą z obudową klawiaturę ze sporymi przyciskami; a także latarkę i wspomniany już w przypadku dwóch poprzednich modeli przycisk SOS.

Ponadto, ten prosty telefon dla seniora posiada pamięć wewnętrzną z możliwością rozszerzania do 32 GB, moduł Bluetooth oraz opcję dual SIM, która umożliwia koryztsanie z dwóch numerów w ramach jednego urządzenia. Ten przyzwoity telefon dla osoby starszej kosztuje nieco ponad 150 zł i jest dobrą propozycją dla osób poszukujących urządzenia w rozsądnej cenie.

 

Doro Primo 406

2. Doro Primo 406

Ten prosty telefon dla seniora, został wyposażony nie tylko w wyraźną, czytelnie opisaną klawiaturę z dużymi przyciskami, ale także bezcenne dla osób starszych klawisze Memory, które pozwalają na przypisanie 3 ulubionych numerów. Jest to dobry telefon dla osoby starszej także z uwagi na to, że posiada przydatny moduł połączenia alarmowego i możliwość rozszerzenia zestawu o wygodną w obsłudze stację ładującą. Na wyposażeniu tego modelu znalazły się także: 

 • kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala;
 • radio FM z możliwością prostej obsługi;
 • Bluetooth w standardzie 3.0;
 • port mini Jack 3,5mm na typowe słuchawki
 • aparat fotograficzny o rozdzielczości 0,3 MPix.

Brak pamięci wewnętrznej w Doro Primo 406, rekompensuje możliwość korzystania z kart MicroSD. Urządzenie można kupić już za nieco ponad 250 złotych. 

 

MAXCOM Comfort MM824

1. MAXCOM Comfort MM824

To świetny telefon dla osoby starszej, który wyróżnia kontrastująca z wyraźną, wyposażoną w duże przyciski klawiaturą obudowa oraz kompatybilność z aparatami słuchowymi typu HAC. MAXCOM Comfort MM824 posiada też przycisk SOS umożliwiający szybkie połączenie się z centrum alarmowym.

Model wyposażony jest także w wygodną w obsłudze stację ładującą przeznaczoną do postawiania na stole; pamięć wewnętrzną 0,5 GB z możliwością rozszerzenia przy pomocy kart microSD i microSDHC; oraz: 

 • jasny, kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala;
 • radio FM i czytelny zegar, widoczny także po podłączeniu telefonu do ładowania;
 • moduł łączności Bluetooth typu 3.0;
 • wejście mini Jack 3.5mm do klasycznych słuchawek; 
 • port micro USB do łączenia z ładowarką;
 • przyzwoity aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 MPix. 

Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych (czarnej i czerwonej) i cenie już od nieco ponad 200 złotych. 

 

Podsumowanie rankingu telefonów dla seniorów

Reasumując, wciąż trudno określić, jaki telefon dla seniora powinien być najlepszy. Wśród stosunkowo prostych w obsłudze urządzeń, zdecydowanie wyróżniają się trzy modele opisane w niniejszym rankingu jako pierwsze – MAXCOM Comfort MM824, Doro Primo 406 oraz My Phone Rumba 2. Oferują one dobrą relację jakości do ceny i zestaw praktycznych z punktu widzenia osób starszych funkcji. Dobrą alternatywą ekonomiczną dla tych modeli okazał się umieszczony poza podium BT LTC MOB30. Stosunkowo nowa na rynku Nokia 2720 z kolei, to doskonała propozycja dla seniorów, którym zależy na możliwości korzystania z Map oraz innych aplikacji takich jak Facebook czy WhatsApp, a także możliwości obsługi głosowej. 

Related posts
Telefony i akcesoria

Mocny telefon do pracy w trudnych warunkach np. dla budowlańca - Ranking

4 Mins read
Telefon mający służyć osobom wykonującym pracę w trudnych warunkach musi spełniać szereg kryteriów. Jest ich znacznie więcej, niż w przypadku standardowych smartfonów….
Telefony i akcesoria

Statyw do robienia zdjęć telefonem - jaki wybrać?

4 Mins read
Zaawansowanie technologiczne smartfonów produkowanych w obecnych czasach dorównuje sprzętowi uważanemu za profesjonalny. Taka sytuacja ma miejsce na wielu obszarach, co bardzo cieszy…
Telefony i akcesoria

Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać? Ranking

5 Mins read
Mimo że rozmowa przez telefon w trakcie jazdy jest surowo zabroniona przez prawo, kierowcy korzystają ze smartfona na wiele innych sposobów dozwolonych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *