Telefony i akcesoria

Statyw do robienia zdjęć telefonem – jaki wybrać?

4 Mins read

Zaawansowanie technologiczne smartfonów produkowanych w obecnych czasach dorównuje sprzętowi uważanemu za profesjonalny. Taka sytuacja ma miejsce na wielu obszarach, co bardzo cieszy użytkowników telefonów. Zyskują na tym między innymi miłośnicy fotografii oraz internetowi twórcy. Dzięki coraz lepszym funkcjom smartfonów nie trzeba inwestować w drogi sprzęt w postaci profesjonalnych aparatów. Wystarczy posiadany telefon oraz… statyw do komórki.

Ogrom różnorodnych stojaków na rynku sprawia, że trudno jest wybrać jeden produkt. Trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, by decyzja dotycząca zakupu statywu na telefon do nagrywania i robienia zdjęć stała się nie tylko opłacalna, ale również satysfakcjonująca pod względem użytku.

Wśród ważnych cech należy wymienić wysokość akcesorium. Niektóre tripody nie posiadają wysuwanych nóg, ponieważ są dedykowane do stawiania na płaskich powierzchniach, jak stoły czy krzesła. Natomiast inne statywy otrzymują od producentów elementy teleskopowe. To właśnie one umożliwiają dostosowanie wysokości do potrzeb użytkowników. Jedne posiadają niewielki zakres regulacji, drugie zaś dają w tym zakresie ogromne możliwości, pozwalając na wysunięcie nóg nawet na wysokość 2 m.

Inny istotny aspekt stanowi rozstaw ramion. Ten czynnik determinuje bowiem to, jakiej grubości smartfon może zostać zamontowany w akcesorium. Za mały lub zbyt duży zakres uniemożliwi przymocowanie telefonu do statywu bądź nie zapewni mu odpowiedniego podparcia. Dlatego najpierw warto zmierzyć tę wartość (z etui oraz bez niego), a następnie dobrać odpowiednie akcesorium.

Warto również zwrócić uwagę na konstrukcję statywu na smartfona. Chodzi tu głównie o liczbę nóg, ponieważ na rynku można przede wszystkim spotkać monopody i tripody. Pierwsze z wymienionych cechują się mniejszą stabilnością, co może być problematyczne w obliczu nierówności terenu. Wymagają także nieustannego podtrzymywania przez fotografa. Jednak z drugiej strony są łatwiejsze do rozłożenia i mają lżejszą konstrukcję, dlatego łatwiej jest je przetransportować. Natomiast tripody posiadają trzy nogi, w związku z czym odznaczają się doskonałą stabilnością oraz można się od nich oddalić, gdy smartfon tkwi zamontowany na akcesorium. Wśród wad należy wymienić większą wagę, a przez to mniejszą poręczność tego rozwiązania.

Dla wielu osób istotny czynnik w przypadku zakupu stojaka do telefonu do nagrywania i fotografowania stanowią różnego rodzaju dodatki. Najczęściej występuje one w formie pilotów do zdalnego sterowania akcesorium, lusterka wizualizujące wygląd ujęcia, źródła światła pozwalającego nieco rozjaśnić otoczenie, a także możliwości przemiany statywu w selfie stick.

Wyżej wymienione aspekty mają istotne znaczenie w procesie decyzyjnym dotyczącym kupna statywu do telefonu do nagrywania i fotografowania. Z tego względu najpierw należy je przeanalizować oraz określić pożądane cechy akcesorium. Natomiast później warto zapoznać się z rekomendowanymi produktami. Jaki statyw do telefonu będzie najlepszym wyborem wśród popularnych modeli?

Statywy na telefon do nagrywania i fotografowania – ranking

Hama Selfie Stick 57 BT z funkcją statywu

5. Hama Selfie Stick 57 BT z funkcją statywu

Ranking obejmujący stojaki do nagrywania telefonem otwiera produkt marki Hama. Prezentowane akcesorium to selfie stick o lekkiej, kompaktowej konstrukcji. Jednak, aby dodać mu jeszcze więcej funkcjonalności, producent wyposażył go w stabilny statyw. Model 57 BT łączy się bezprzewodowo z telefonem za pomocą funkcji Bluetooth, co usunęło konieczność przyłączania obu elementów za pomocą kabla. Co więcej, ten statyw do robienia zdjęć telefonem posiada zdalny wyzwalacz. To akcesorium stabilnie przytrzyma smartfon o grubości 6,0-8,5 cm.

Extreme Style Kijek Selfie Stick Tripod K05

4. Extreme Style Kijek Selfie Stick Tripod K05

Nasz ranking uchwytów na telefon otwiera produkt firmy Baseus. To bardzo wszechstronna propozycja, ponieważ pozwala na zamontowanie akcesorium w dwojaki sposób. Dlatego, jeśli chodzi o prezentowany uchwyt na telefon do samochodu na kratkę, ranking nie mógł się bez niego obejść. Model Easy Control Set może zostać założony także na kokpit. Akcesorium bardzo mocno ściska smartfon, a trójkątny rozstaw ramion sprawia, że propozycja od Baseusa cechuje się stabilnością nawet w przypadku jazdy po nierównej nawierzchni.

Selfie stick kijek do zdjęć do telefonu + tripod statyw + pilot blue

3. Selfie stick kijek do zdjęć do telefonu + tripod statyw + pilot blue

Produkt zajmujący czwarte miejsce w zestawieniu statywów do komórki wyprodukowała polska marka eXtremestyle. Ten tripod do telefonu będący równocześnie selfie stickiem umożliwia wygodne połączenie się ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth na odległość maksymalnie 10 m. Co więcej, prezentowane akcesorium zostało wyposażone w pilota. Ten element pozwala na wykonanie fotografii wtedy, gdy osoba fotografująca znajduje się w pewnej odległości od statywu na smartfona. Akcesorium od eXtremestyle mieści telefon o szerokości 6,4-7,2 cm.

Blitzwolf Selfie Stick, Statyw Bluetooth Bw Bs10 Plus Do Smartfonów

2. Blitzwolf Selfie Stick, Statyw Bluetooth Bw Bs10 Plus Do Smartfonów

Na ostatnim miejscu podium naszego rankingu znalazł się statyw na telefon do nagrywania wyposażony w lampkę LED. Dodatkowe źródło światła pozwala nieco rozjaśnić ujęcie, a zatem otrzymać efektowne zdjęcie nawet w niesprzyjających warunkach. Ponadto ten stojak na telefon do nagrywania posiada moduł Bluetooth, teleskopowe ramię, które przemienia go w selfie sticka, a także poręcznego pilota do sterowania akcesorium. Jego sporym atutem jest fakt, iż obsługuje smartfony o szerokości wynoszącej nawet 9,5 cm.

Zestaw 3w1 Stojak 180cm uchwyt do telefonu Torba

1. Zestaw 3w1 Stojak 180cm uchwyt do telefonu Torba

Bezkonkurencyjną propozycją, która zajęła w naszym rankingu pierwsze miejsce, jest akcesorium marki CineGEN. Statyw do zdjęć telefonem Phoenix CG-2016-TR-300 pozwala nie tylko na zamontowanie smartfona, ale również lustrzanki, kamery wideo czy aparatu kompaktowego. Umożliwia obrót urządzenia o 360 stopni oraz posiada rączkę do wygodnego sterowania. Ten statyw do telefonu do nagrywania posiada szeroki zakres wysokości, który mieści się w przedziale 64-180 cm. W zestawie znajduje się również torba do przechowywania akcesorium.

Statywy do telefonu do nagrywania i fotografowania – podsumowanie

Dobry stojak do telefonu do nagrywania musi mieć uniwersalny charakter. Dzięki temu akcesorium sprawdzi się w każdych warunkach, umożliwiając wykonanie fotografii bądź nakręcenie filmu w każdej chwili oraz przy dowolnej liczbie osób. Z tego względu zdecydowanie warto stawiać na produkty łączące w sobie selfie sticka wraz z tripodem lub dużym statywem na smartfona. Taka kombinacja pozwoli na uwiecznienie danej chwili zarówno w formie zdjęcia z ręki, które pomieści wszystkie pozujące osoby, jak i w formie tradycyjnej fotografii grupy czy otoczenia.

Nasz ranking obejmuje modele będące równocześnie selfie stickami oraz statywami. Zaproponowane akcesoria posiadają sporo zalet, w tym dodatek w postaci pilota czy dodatkowego źródła światła. Wybierając jeden z zaprezentowanych statywów do robienia zdjęć telefonem, kupujący wyposaża się w funkcjonalny produkt, który sprawi, że tworzone odtąd fotografie oraz materiały wideo będą cechowały się maksymalną ostrością, nieruszonym obrazem i stabilnym wykonaniem.

Related posts
Telefony i akcesoria

Telefon z klapką dla seniora - ranking

4 Mins read
Osoby w podeszłym wieku często miewają problemy z opanowaniem obsługi smartfonów. Dlatego właśnie, w odpowiedzi na ich potrzeby, na rynku oferowane są specjalne telefony…
Telefony i akcesoria

Mocny telefon do pracy w trudnych warunkach np. dla budowlańca - Ranking

4 Mins read
Telefon mający służyć osobom wykonującym pracę w trudnych warunkach musi spełniać szereg kryteriów. Jest ich znacznie więcej, niż w przypadku standardowych smartfonów….
Telefony i akcesoria

Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać? Ranking

5 Mins read
Mimo że rozmowa przez telefon w trakcie jazdy jest surowo zabroniona przez prawo, kierowcy korzystają ze smartfona na wiele innych sposobów dozwolonych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *